Aktualnosci

APEL DO MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców z ul. Strzelców Bytomskich i Hlonda  w sprawie zwiększonej populacji gołębi i problemów związanych z ich bytowaniem, apelujemy do mieszkańców o zaprzestanie dokarmiania ptactwa, a przede wszystkim gołębi na terenie osiedla.  Ptaki należy dokarmiać w okresie zimowym, przy niskich temperaturach w specjalnie do tego przystosowanych karmnikach.

Ptactwo przyzwyczajone do stałego wykładania pokarmu nie odlatuje, tylko przesiaduje i zakłada gniazda na balkonach, dachach i kominach naszych budynków, niszcząc i zabrudzając balkony, elewację i stolarkę okienną. Pomimo naszych działań polegających na zakładaniu siatek na kominy, kolców zabezpieczających, i taśm odstraszających, problem w ostatnim okresie znacznie się nasilił. Wynika z wykładania resztek pożywienia w miejscach ogólnodostępnych, w szczególności w okolicy „Targowiska u Ewy” oraz na i przy wiatach śmietnikowych.

Przypominamy, że dokarmianie ptactwa jest niedozwolone i powoduje szereg niepożądanych skutków, zwiększa populację i  pozwala przeżyć osobnikom najsłabszym, które często są nosicielami chorób. Równocześnie zalegające resztki chleba bądź innych artykułów spożywczych wabią gryzonie np. szczury.

Mając na uwadze dobro wszystkich Mieszkańców zaleca się zaprzestanie dokarmiania ptactwa i zwracanie uwagi osobom, które te czynności wykonują, lub powiadomienia administracji osiedla.

Apel do Mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy,

zwracamy się do Państwa z uprzejmym apelem o prawidłowe parkowanie i szanowanie terenów zielonych w naszych zasobach.

Do pobrania: treść apelu